fbpx

Ułatwienia dostępu

Aktualności

UWAGA, WAŻNE! Decyzja rządu o zamknięciu żłobków w dniach 12-25 marca b.r.

Drodzy Rodzice,

W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci i w związku ze zwiększającym się zagrożeniem rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa COVID-19, w wyniku ogłoszonej dziś decyzji Premiera RP oraz po komunikacji otrzymanej z Urzędu m.st. Warszawy, informujemy, że od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia we wszystkich oferowanych przez miasto żłobkach w Warszawie. Dotyczy to również naszej placówki.

Zgodnie z wytycznymi Urzędu m.st. Warszawy, by zabezpieczyć opiekę nad dziećmi tych rodziców, którzy nie mogą w dniach 12 - 13 marca 2020 r. samodzielnie jej zorganizować , w żłobku zostanie zorganizowany dyżur opiekuńczy. Dyżur będzie pełniony w godzinach 8.00-16.00. W tych dniach nie będzie dostarczany catering do żłobka. Proszę, aby w tej wyjątkowej sytuacji, rodzice którzy zdecydują się przyprowadzić dziecko do żłobka, przynieśli dla niego posiłek na czas pobytu.

W pozostałych dniach (16.03- 25.03.2020 r.) placówka będzie zamknięta.

Uprzejmie informujemy, że mają Państwo możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem placówek świadczących usługi nad dziećmi do lat 3 z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia oraz są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom). Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl .

Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie na bieżąco publikuje aktualne informacje o koronawirusie. Zachęcamy do śledzenia strony: https://gis.gov.pl

©2020 Happy Feet

Newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera