UWAGA, WAŻNE! Polecenie wojewody o zamknięciu żłobków w dniach 26 marca - 10 kwietnia b.r.

Szanowni Państwo,

w związku ze zwiększającym się zagrożeniem  zakażeń koronawirusem rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa COVID-19 w wyniku ogłoszonego w dniu wczorajszym polecenia Wojewody Mazowieckiego (materiał do pobrania w tym miejscu), informuję, że od dnia 26 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zawieszone zostają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne w żłobkach, klubach dziecięcych i punktach dziennego opiekuna.

Rodziców należy poinformować, że przysługuje im dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem placówek świadczących usługi nad dziećmi do lat 3 z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia oraz są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom). Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl .

Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie na bieżąco publikuje aktualne informacje o koronawirusie. Zachęcamy do śledzenia strony: https://gis.gov.pl